تاثیر محلول لنز بر روی کیفیت لنز

همواره توجه به این نکته که برای استفاده از لنز های فصلی و سالانه باید محلول لنز مناسبی در اختیار داشته باشید بسیار مهم است. راحتی  لنز در داخل چشم به حد زیادی به محلول آن بستگی دارد .

پس از تهیه لنز و اولین استفاده از آن میزان راحتی آن در داخل چشم شما مشخص می شود که به احتمال قریب به یقین در صورتی که دچار به خشکی چشم نباشید ، بسیار راحت خواهد بود ، اما اگر پس از خارج کردن لنز و گذاشتن آن داخل محلول لنز و استفاده برای بار دوم احساس کردید که لنز در داخل چشم شما راحت نیست این موضوع نشان دهنده کیفیت پایین محلول لنز شما و یا ناسازگاری آن با چشم و یا لنز شما می باشد.

البته باید توجه داشت که یک نوع محلول لنز ممکن است برای تمام لنز ها مناسب نباشد به این معنا که محلول لنز باید با مواد استفاده شده در لنز تماسی همخوانی داشته باشد . بار ها مشاهده شده که یک محلول لنز توانسته لنزی را بسیار نرم و مرطوب کند اما همان محلول در مورد لنز های دیگر جوابگو نباشد .

عملا وظیفه تمام محلول های لنز شامل استریل و ضد عفونی کردن لنز ، پاک کردن آن از چربی ها و پروتئین ها  و در نتیجه پاک کردن کامل سطح لنز برای استفاده ای راحت و خوشایند میشود . اما تمام محلول ها برای تمام لنز ها توانایی انجام این وظیفه را به خوبی ندارند .

محلول لنز چشم

انتخاب بهترین محلول لنز

بهترین روش ممکن این است که هر لنز از هر برندی که در اختیار داشتید ، محلول لنز ساخته شده توسط همان شرکت را نیز تهیه کنید . برای مثال لنز های ایراپتیکس و فرشلوک توسط شرکت سیبا ویژن ساخته میشوند . محلول لنز ساخته شده توسط این شرکت نیز به نام تجاری opti-free به بازار عرضه میشود . بنابرین در صورتی که این برند لنز چشم را تهیه کردید بهترین محلول لنز برای آنها محلول ذکر شده در بالا می باشد

اما محلول های لنز با کیفیتی مانند opti-free , zeiss , renu  ثابت کرده اند که با بسیاری از لنز های تماسی ساخته شده توسط هر شرکتی ، سازگاری بسیار خوبی را دارند و نرمی و راحتی هر لنز را به خوبی تامین میکنند .

نکته قابل توجه دیگر سازگاری محلول لنز با چشم شما می باشد . محلول های ذکر شده در پاراگراف بالا با اکثر مشتریانی که از ما خرید کرده اند سازگاری بسیار خوبی داشته اند اما اگر احساس کردید محلول لنز شما با وجود با کیفیت و شناخته شده بودن با چشم شما سازگاری ندارد آنرا عوض کنید تا محلول لنز مناسب خود را پیدا کنید و پس از آن همیشه از همان برند محلول لنز خود را تهیه کنید  .