آشنایی با انواع لنز های رنگی

شاید خیلی از کسانی که میخواهند از لنز های رنگی استفاده کنند ، یک موضوع مهم برای آنها واضح نبودن وجود لنز در داخل چشم است. به این معنا که آن لنز رنگ چشم را بسیار شبیه چشم های افرادی می کند که به طور مادرزاد دارای چشم های رنگی هستند. اگر جزو این افراد هستید پیشنهاد میکنیم در ادامه با ما همراه باشید. طبیعی بودن لنز در داخل چشم وابسته به عوامل زیادی از جمله اندازه لنز ، رنگ لنز ، شفافیت رنگ و عدم درخشش بیش از حد در داخل چشم میباشد. اندازه لنز : اندازه و یا به طور صحیح تر قطر لنز معمولا به طوری طراحی میشوند که به اندازه قطر قرنیه چشم باشد اما برخی لنز ها نیز برای متفاوت بودن از قطر بیشتری برای ساخت لنز ها استفاده میکنند .

رنگ لنز : رنگ های طبیعی به معنای شبیه بودن به رنگ چشم هایی است که به طور مادرزاد رنگی هستند. لنز هایی هستند که از این خصوصیت بهره میبرند اما به دلیل نیاز بازار لنز هایی نیز تولید می شوند که حتی خاص تر از رنگ های چشم های رنگی طبیعی است.

درخشندگی : بسیاری علاقه دارند که لنز ها در داخل چشم براق بوده و نظر ها را جلب کنند. اگر به این موضوع علاقه ندارید می توانید از لنز هایی استفاده کنید که رنگ های طبیعی تری دارند.

1.سولوتیکا: این برند برزیلی چندین سال است که با کیفیت بسیار بالای خود توجه بسیاری را به خود جلب کرده و حتی با وجود تولید لنز های رنگی در داخل آمریکا ، صادرات زیادی به این کشور داشته باشد و انحصار لنز های ساخت داخل آمریکا و لنز های ایتالیایی که به این کشور صادر می شدند را بشکند.این لنز دارای برندی به نام هیدروکور و برند دیگری به نام نچرال میباشد . همان طور که از اسم نچرال پیداست این برند دارای رنگ های و مدل طراحی طبیعی تری نسبت به هیدروکور جهت پاسخگویی به نیاز آن دسته از کسانی است که به لنز های ملایم تر علاقه دارند در حالی که هیدروکور برای کسانی طراحی شده که علاقه دارند لنز به وضوح در داخل چشم آنها دیده شود . در قسمت پایین میتوانید لنز های این دو برند از شرکت سولوتیکا را مشاهده فرمایید.

2.برند ایر اتیکس کالرز : این برند دارای رنگ های بسیار ملایمی است و به دلیل اینکه بیشتر به سمت حفظ راحتی و رطوبت در داخل چشم تمایل دارد به اندازه کمتری رنگ چشم را تغییر میدهد.

3.برند دسیو: این برند ایتالیایی اکثر لنز های خود را به صورتی طراحی میکنند که رنگ های شفاف تر و براق تری دارند و به خوبی در داخل چشم توجه ها را به خود جلب میکنند و علاوه بر تغییر رنگ چشم آنها را درخشان تر میکند.